Budowa drogi dojazdowej

Jeśli dopiero kupiłeś działkę lub masz taki zamiar, pewnie obiła Ci się o uszy sprawa budowy drogi dojazdowej. Nikt nie chce taplać się w błocie, przedzierać przez grząski teren czy skakać przez ogromne kałuże. Z pewnością wolimy chodzić po asfalcie lub ładnie ułożonej kostce brukowej ale jest to dość kosztowne rozwiązanie. 

W myśl przepisów naszego prawa każda działka budowlana musi mieć dostęp do drogi publicznej.

Minimalna szerokość jezdni drogi dojazdowej musi mieć co najmniej 3 metry.

Po co robić drogę dojazdową?

W przypadku kiedy zamierzamy wykonywać na naszej działce prace budowalne, będzie musiał do nas dojechać ciężki sprzęt. Żaden wykonawca nie zgodzi się wjechać na nieutwardzoną drogę koparką, gruszką z betonem czy wywrotką ze żwirem. Wyciąganie takiego sprzętu jest bardzo kosztowne i czasochłonne.

Drogi gruntowe nieutwardzone ciągle zmieniają kształt nierówności. Tworzą się koleiny, które mogą spowodować uszkodzenia zawieszenia w naszym prywatnym samochodzie. Leżące w błocie kamienie mogą uszkodzić karoserie naszego pojazdu.

Żebyś mógł w normalny sposób, razem ze swoją rodziną dotrzeć do swojej działki. Żeby każdy przyjazd nie kończył się oddaniem auta na pranie i pytaniem żony: „jakim cudem dzieci tak wyglądają?”

budowa drogi dojazdowej

Utwardzona droga jest potrzebna nie tylko przy opadach deszczu. Proszę pamiętać o tym co będzie działo się zimą. Grząski teren plus śnieg to gwarancja kłopotów. 

Jaki jest koszt budowy drogi dojazdowej?

Koszt budowy drogi dojazdowej wynosi 20-100zł/m2. Wszystko zależy od użytych materiałów. Droga o długości 30m i szerokości 4m to 120m2. Utwardzenie takiego odcinka przy przyjęciu 40zł/m2 daje nam 4800 zł.

Drogę dojazdową najtaniej jest wykonać z gruzu. Innymi stosunkowo tanimi materiałami są żwir, tłuczeń oraz kruszywo. 

Jak możemy Ci pomóc?

  1. Zadbamy o to, żeby droga została wytyczona w granicach działki oraz, żeby spełniała wymagania polskiego prawa.
  2. Znajdziemy i doradzimy, które materiały do utwardzenia drogi (kruszywo, żwir, gruz, kamień) najlepiej sprawdzą się na Twojej działce.
  3. Załatwimy ciężki sprzęt oraz ekipę, która to wszystko wykona.
  4. Zajmiemy się nadzorem ich pracy.
Scroll to Top