Biuro nieruchomości Stalowa Wola

Biuro nieruchomości Stalowa Wola

Cześć, trafiłeś na stronę Biura Nieruchomości – M3 Dewelop. Chcemy Cię serdecznie powitać i zapytać jak możemy Ci pomóc?

Masz problem ze sprzedażą mieszkania ?

Chciałbyś zrobić podział działek ale nie do końca wiesz jak?

Nie wiesz jak wycenić swoją nieruchomość? Chcesz kupić dom ale nie wiesz jak dokładnie wszystko sprawdzić? Próbowałeś sam sprzedać mieszkanie ale nikt się nie zgłasza?

Twoja nieruchomość ma problem prawny i nie wiesz jak go rozwiązać?

Spokojnie, opowiedz nam swoją historię a My wskażemy Ci rozwiązanie.

Czy potrzebujesz ekspertów od sprzedaży?

Czy potrzebna Ci agencja nieruchomości Stalowa Wola? Czy sprzedaż mieszkania przez biuro jest potrzebna? Czy porady agencji są mi potrzebne? Jak zwykle odpowiedz brzmi: to zależy. W sytuacji kiedy tutaj jesteś i czytasz ten tekst, przypuszczamy, że albo nie masz czasu zajmować się swoją nieruchomością albo masz problem z jej sprzedażą. Ogłoszenia na popularnych portalach są bardzo drogie, nadwyrężają Twój budżet a klienci się nie zgłaszają.

Nie przejmuj się, rynek nieruchomości Stalowa Wola jest wymagający i nie jest łatwo się po nim poruszać bez doświadczenia. Pewnie teraz się zastanawiasz jak możemy Ci pomóc, co oferujemy, czego sam nie jesteś w stanie zrobić? Już spieszmy z odpowiedzią.

Mieszkanie przez biuro M3 Dewelop – czego się spodziewać?

Zapewniamy: Reklamę w Social mediach, reklamę na multimedialnych nośnikach reklamowych w Krakowie oraz Rzeszowie, mamy w swoich szeregach absolwentów prawa i rozwiązujemy skomplikowane sytuacje prawne, pracuje u nas inżynier geodezji, który pomoże Ci z każdym podziałem działek, zapewniamy płatną reklamę w Internecie na wszystkich portalach branżowych, pomożemy Ci w znienawidzonych urzędowych sprawach, a także w wielu innych rzeczach o których możesz przeczytać w zakładce – Dlaczego My? Już niedługo w naszej ofercie również kredyty hipoteczne.

Ogłoszenia nieruchomości

Na dzień dzisiejszy mamy 103 ogłoszenia nieruchomości w swojej ofercie. Wszystkie je możesz znaleźć na otodom, nieruchomości online oraz na gratce. Jeżeli wpiszecie Państwo w przeglądarkę hasło: oferty mieszkań stalowa wola lub zakup nieruchomości stalowa wola to te portale branżowe będą pojawiać się od razu w wynikach wyszukiwania. 103 – Czy to dużo ? Proszę sprawdzić oferty konkurencyjnych agencji, nie będą miały połowy tej liczby ogłoszeń a często nawet 1/4.

Jak znaleźć wymarzoną nieruchomość?

Wybór domu lub mieszkania nie tylko w Stalowej Woli ale w każdym miejscu w Polsce to bardzo trudna decyzja. Podczas przygotowania się do zakupu musimy zwrócić uwagę na wiele istotnych szczegółów. O ile podstawowe kryteria takie jak lokalizacja i rozmiar nieruchomości jest nam łatwo określić. Problemy pojawiają się z oceną stanu technicznego, prawnego nieruchomości oraz dokładnym zaplanowaniem co musimy wymienić od razu, a co może jeszcze poczekać. Nasz poradnik wie na co zwrócić uwagę przy zakupie domu. Jakie koszty faktycznie poniesiemy? W takich sytuacjach z pomocą przychodzą agenci nieruchomości, którzy są w stanie bardzo wiele rzeczy podpowiedzieć, doradzić jak zachować się w danej sytuacji, czy nawet często podać orientacyjne koszty rozwiązania problemu. Jak doskonale Państwo wiece, żadna wiedza nie daje tyle co doświadczenie.

wymarzona nieruchomość

Wycena nieruchomości Stalowa Wola

Chcesz wystawić mieszkanie na sprzedaż ale nie wiesz jak je wycenić? Nie chcesz odstraszyć ceną kupujących i czekać długimi miesiącami na pierwszego klienta? Niestety bardzo często praktyką jest „życzeniowe” sprzedawanie nieruchomości. Ktoś sprzedaje mieszkanie i planuje kupić dom. Brakuje mu 400 tyś. zł do zakupu domu, więc za tyle wystawia swoje mieszkanie, które realnie warte jest 250 tys. zł. Jaki jest efekt? Zero zainteresowania klientów, narastająca złość i frustracja. Jak nie wpaść w to błędne koło? Opcje są dwie. Należy się zwrócić do rzeczoznawcy majątkowego o wykonanie operatu szacunkowego lub druga dużo tańsza, bo jest za darmo, zwrócić się do swojego agenta nieruchomości. Agenci nieruchomości działający w Stalowej Woli są biegli w cenach transakcyjnych mieszkań o podobnym metrażu, lokalizacji i poziomie wykończenia. Z łatwością wskażą kilka bardzo podobnych, sprzedanych ostatnio mieszkań. Dzięki temu będziecie Państwo znali widełki cenowe faktycznie przeprowadzonych transakcji, co pozwoli znaleźć złoty środek między oczekiwaniami a możliwościami uzyskania danej kwoty. Więcej o wycenie nieruchomości.

Jakie jest wynagrodzenie biura?

Każdego zawsze interesuje jaka jest prowizja agenta, dlaczego i ile musimy zapłacić za zdjęcie z siebie odpowiedzialności za cały proces? Praktyki są różne, zazwyczaj jest to od 1% nawet do 10% ceny transakcyjnej w skrajnych przypadkach. W Stalowej Woli powszechną praktyką jest prowizja w wysokości 2%. Wielu z Was pomyśli, że to bardzo dużo. Jednak zagłębiając się mocniej w temat dowiecie się Państwo, że musimy od tej kwoty zapłacić 19% podatku dochodowego oraz 23% podatku VAT. Do tego dochodzą wysokie koszty ogłoszeń, reklamy na Facebooku oraz paliwa wyjeżdżonego przez agentów. Jak sami widzicie na koniec zostaje tak naprawdę ułamek początkowej kwoty.

Podatek od nieruchomości

Przy sprzedaży każdy z Was zastanawia się jaki podatek będzie musiał zapłacić. Podczas sprzedaży występuje 2 podatki:

  1. PCC ( podatek od czynności cywilnoprawnych, wynosi 2%, zwyczajowo przyjęte jest, że płaci go kupujący. Podatek ten odprowadzany jest przez notariusza sporządzającego umowę kupna-sprzedaży)
  2. Podatek dochodowy z tytułu sprzedaży nieruchomości. Wynosi 19% i liczony jest od różnicy pomiędzy ceną zakupu a sprzedaży. Np. Kupimy mieszkanie za 300 tyś. zł i po 2 latach sprzedamy je za 350 tyś. zł, podatek naliczony zostaje od różnicy a więc od 50 tyś. zł.

W przypadku posiadania nieruchomości dłużej niż 5 lat nie podlegamy obowiązkowi podatkowemu.

Scroll to Top